Wprowadzenie ziem rzadkich Stałych Materiał Magnesy NdFeB

Ziem rzadkich stały magnes Nd-Fe-B to nowy rodzaj magnetycznych materiałów opracowanych w 1980 r. jest z doskonałych właściwości magnetyczne w zakresie wysokich energii produkt wysokiej przymusu życie itd. Jest to najbardziej silny i potężny magnetycznych materiałów do tej pory i traktowane jako Król magnesowe. 

Główne zastosowania ziem rzadkich magnesy stałe Nd-Fe-B

Z doskonałą magnetycznych, obfite surowca i stosunkowo niski koszt, Nd-Fe-B jest bardzo szybki rozwój i szerokie aplikacja. Jest coraz zastąpić tradycyjne magnes ferrytowe, Al-Ni-Co i Sm-Co w wielu dziedziny, takie jak elektro-accoustic urządzenia elektryczne silnikowych, instrument i miernik, auto przemysłu petro-chemicznego przemysłu i magnetycznych opieki zdrowotnej produktu.

Typowe Wygląd ziem rzadkich magnesy stałe Nd-Fe-B

Podstawowym i typowe kształt z magnesem są płyty, pierścień, płytek i blok (kwadrat). Powierzchnia jest zazwyczaj traktowane cynku, niklu lub żywicą epoksydową powłokę.

Rozwój ziem rzadkich stałego materiału magnetycznego

Ziem rzadkich element posiada unikalne magnitic nieruchomości. Ziem rzadkich materiałów produkowanych z ziem rzadkich jest bardzo ważne w nowoczesnych materiałów naukowych technologii i ziem rzadkich materiał można podzielić do trzech pokoleń do rozwoju. Pierwsza generacja ziem rzadkich stałe magnetyczne materiału (SmCo5) stopu został opracowany w 1960 roku w w USA i wykorzystywane w przemyśle wojskowym, a drugiej generacji ziem rzadkich stałe magnetyczne materiału (SmCoCuFeZr) został opracowany w 1970 roku i wykorzystywane w większości gałęzi przemysłu; trzeciej generacji ziem rzadkich stałe magnetyczne materiału NdFeB stopu został opracowany w 1980 roku z powodzeniem jest w Japonia. Wynalazek trzeciej generacji ziem rzadkich stałego materiału magnetycznego złowionych uwagę świata na której produkcji Nd-Fe-B jest znacznie spadły, podczas gdy magnetycznego nieruchomości wzrosła w widocznym miejscu. W produkcja stopów NdFeB, tanie ND (neodymowy) i Fe zastąpić drogie Sm i Współpracy stosowane w pierwszej i drugiej generacji.

Analiza rynku ziem rzadkich stałe Magnes materiału Nd-Fe-B i ND (neodymowy)
Łączne wykorzystanie stałych ziem rzadkich magnes Nd-Fe-B na świecie w 1990 r. jest 2500 MT, 4000MT w 1992 r., 7000MT w 1997 r. oraz roczne zużycie stałych ziem rzadkich magnes Nd-Fe-B osiągnie 10000 MT w roku 2000, zgodnie z prognozą. Metalowe ND (neodymowe) jest głównym materiałem do produkcji Nd-Fe-B (stanowi około 35%). Istnieją setki fabryk produkujących Nd-Fe-B obecnie w Chinach i roczne moce produkcyjne z Nd-Fe-B z 1998 r. osiągnął 4000MT. Obliczanie zgodnie, zapotrzebowanie na ND (neodymowe) i Nd (neodymowe) stopu na świecie osiągnie 3500MT do roku 2000. Popytu na metal ND (neodymowe) będzie 1000MT rocznie przez 2000 roku. Chiny są bogate w ziem rzadkich reserve.Most kraje muszą importować ziem rzadkich z elementów Porcelana. 80% ziem rzadkich materiału jest Japonia przywożonych z China.The rynku metali ND (neodymowy) Zmiany z rynku Nd-Fe-B.Currently w popyt na stałe ziem rzadkich magnesów Nd-Fe-B w międzynarodowym rynku wzrasta o 12-15% rocznie i krajowym rynku ponad 20%. Więc rynku Nd metalu (neodymowe) jest również jasne, wykazując przyszłości.

 
  E-mail: good@china--magnet.com

Head Office

Room No. 705-707, Tower A Century Holiday Plaza,
No. 9030 Shennan Rd., OCT, Nanshan District, Shenzhen , China .
Tel: (86)755 26923096
Fax: (86)755 26915592
 Copyright 2012 Chiny Rare Earth Permanent Magnet Ltd. Stone Rich Sight. All Rights Reserved