Giriş Nadir-toprak Daimi Mıknatıslar Malzeme NdFeB

Ender-toprak sürekli mıknatıs Nd-Fe-B manyetik malzeme yeni bir tür olarak geliştirilmiştir 1980 mükemmel manyetik özelliklerini's yüksek enerji ürün, yüksek açısından zorlayıcı kuvvet vb en güçlü ve güçlü malzemesi bugüne kadar manyetik ve kabul Kral Mıknatıs bir. 

Ana uygulama nadir-toprak Kalıcı mıknatıslar Nd-Fe-B

Mükemmel manyetik özellikleri ile bol miktarda hammadde ve nispeten düşük maliyet, Nd-Fe-B çok hızlı gelişimi ve geniş altında uygulama. Bu geleneksel yerine olmaktadır Ferrit Al-Ni ve mıknatıs-Co ve Sm-Co birçok elektro gibi alan-accoustic cihaz, elektrik motor, araç ve metre, oto sanayi, Petro-kimya sanayi ve sağlık manyetik bakım ürün.

Tipik Görünüm nadir-toprak Kalıcı mıknatıslar Nd-Fe-B

Bu temel ve tipik şekli mıknatıs olan disk, yüzük, çini ve (kare) blok kullanılır. Yüzeyi genellikle çinko, nikel ile tedavi edilir veya epoksi reçine kaplama.

The development of nadir-toprak sürekli manyetik malzeme

-Nadir toprak elementi magnitic benzersiz var mülkiyet. Nadir-toprak malzeme ile üretilen nadir-toprak Modern bilim çok önemli malzemesidir teknoloji ve nadir-toprak malzeme bölünmüş olabilir üç kuşak olarak geliştirilmesi göre. Birinci nesil nadir-toprak manyetik kalıcı malzeme (SmCo5) alaşım 1960's geliştirilmiş olan bu U.S.A. ve askeri sektöründe kullanılan olarak ikinci nesil nadir-toprak manyetik kalıcı malzeme (SmCoCuFeZr) sırasında geliştirilen 1970's ve endüstrinin en çok kullanılan üçüncü nesil ender-toprak sürekli manyetik malzemenin NdFeB olduğunu alaşım başarıyla 1980'li yıllarda geliştirilmiş olan Japonya. Üçüncü nesil bir buluş ender-toprak sürekli manyetik malzeme yakalandı n maliyet dünyanın dikkatini Nd üretim-Fe-B kadar düşürülür süre manyetik özellik prominently arttı. Içinde NdFeB alaşım yapımı, ucuz Nd (Neodim) ve Fe kullanılan pahalı Sm and Co yerine birinci ve ikinci nesil.

Piyasa analizi ender-toprak sürekli mıknatıs malzeme Nd-Fe-B ve Nd (Neodim)
Kalıcı nadir-toprak mıknatıs toplam kullanım Nd-Fe-B dünyanın 1990 yılında 2500 MT, 4000MT olduğunu 1997 7000MT 1992, ve yıllık tüketim sürekli nadir-toprak mıknatıs Nd-Fe-B ulaşması Için tahmin göre 2000 yılında 10.000 MT. Metal Nd (Neodim) ana maddesidir % 35 için (hesapları-Fe-B Nd üretimi için). Burada fabrikalar Nd üreten yüzlerce vardır-Fe-B Çin halen ve yıllık üretim kapasitesi Nd of Fe-B 1998 4000MT ulaşmıştır. Hesaplanıyor göre, ND (Neodim) ve ND talebi (Neodim) dünyanın alaşım 3500MT ulaşması Yıl 2000. Metal için Yurtiçi talep Nd (Neodim) 1000MT yıl başı olacak yıl 2000. Çin zengin nadir-toprak reserve.Most ülkeden-nadir toprak elementleri ithalat gerekir Çin. Japonya ve nadir-toprak malzemenin% 80 olduğunu Metal Nd (Neodim ve China.The piyasadan) ithal İkinci bir pazar-Fe-B.Currently ile değişiklikler kalıcı nadir-toprak mıknatıs Nd ve talep-Fe-B uluslararası pazarda 12-15% tarafından artmaktadır yıllık ve iç piyasada 20%. Yani, piyasa Metal Nd (Neodim) de parlak görünüyor Gelecekte.

 
  E-mail: good@china--magnet.com

Head Office

Room No. 705-707, Tower A Century Holiday Plaza,
No. 9030 Shennan Rd., OCT, Nanshan District, Shenzhen , China .
Tel: (86)755 26923096
Fax: (86)755 26915592
 Copyright 2012 Çin Nadir Toprak Daimi Mıknatıs Ltd Taş Zengin Nişangahı. Tüm hakları saklıdır